VERBUM CREAT OMNIA*.

Sõnaga saab luua ja ühendada, saab tunnustada ja esile tõsta, juhtida ja innustada. Eesti Vabariigi presidendi töös on sõna ja selle kasutamine üks peamisi võimalusi riigi kursi seadmiseks.

„Hoiame Eestit“ on kogumik Kersti Kaljulaidi kõnedest. See on põimik mõtetest, mida riigipea on kasutanud oma ametiaja esimesel poolel kõneldes. Selle kahe ja poole aasta jooksul on president Kaljulaid pidanud sadu kõnesid nii eesti, inglise, prantsuse kui vene keeles. Rääkinud Eesti vallavolikogude saalides ja ÜRO peaassambleel, Korea ettevõtjatele ja Ukraina ametnikele, nii paarist inimesest kui ka tuhandetest kuulajatest koosnevale publikule, otse, salvestatult, tele-eetris ja kirja teel.

Nende kaante vahel saavad kokku pidu- ja argipäevakõned, lühemad tervitused ja pikemad mõtisklused, rõõmsamad ja valusamad mõtted. See ei ole esinduslik valim, millest joonistuks välja keskmise kõne muster ja ülesehitus, kuid see on punutis, mis annab aimu neist erinevatest olukordadest, kus riigipea oma peamist tööriista – sõna – kasutada saab.

* SÕNA LOOB KÕIK